Kontakt

Úvod k lodím

Z důvodu atypických technických parametrů Baťova kanálu (malá plavební hloubka, úzké plavební komory, atd.) a určením plavidel do komerčního provozu jsme byli nuceni vyvinout typ plavidla, který by vyhovoval těmto kritériím. Rozumnou variantou se ukázala platforma katamaránového plováku a na ní postavená nástavba, k čemuž jsme se nakonec přiklonili.

Vzhledem k tomu, že všechny naše lodě jsou především určeny pro komerční provoz (charterové výpůjčky), byl kladen ze strany Státní plavební správy zvýšený důraz na bezpečnost a nahlíželi na něj přísněji, než kdyby byly vyráběny svépomocí pro privátní použití. Lodě jsou určeny do vod 4. a 3. třídy, což pokrývá vyjma Slap všechny vodní toky a plochy v ČR.

Celoplastové říční lodě, vyrobené speciální technologií tavného svařování z probarveného speciálního plastu ve formě desek tl. 8 – 25 mm v bílé a tmavomodré kombinaci se speciální UV stabilizací, nevyžadující žádné nátěry ani zvláštní údržbu – pouze občas umýt a navoskovat.

Pokud si chcete nechtat loď vyrobit podle vašich požadavků, zajistíme konstrukční řešení lodě a schvílení technické dokumentace na Státní plavební správě.

Plastové lodě jsou vyráběny ze speciálního houževnatého materiálu (PP) s násobným UV filtrem. Loď vyrobená z tohoto materiálu bude dlouho stálá jak barevně tak i tvarově a nedojde u ní také k povrchové degradaci materiálu. Při kolizích lodí nebo při neopatrném zacházení nedochází k narušení konstrukce lodě. Dojde pouze k deformaci, která pohltí náraz a materiál se vrátí zpětdo původního tvaru.

Plasty Hodonín s.r.o. telefon: +420 774 507 050
Národní třída 3562/34 e-mail:
695 01 Hodonín
Spolupracujeme:
Reklamní agentura Motičák dopravce Liha CITO
Ferona thyssen plastic Doprava SH Elventa
Vodovody a kanalizace Hodonín Lodě-hausboty IMG BOHEMIA